KUCHNIA OPAL WHITE

Projekt: JT Grupa  Elegancka, wyrafinowana i olśniewająca kuchnia Opal White usytuowana w osi wnętrza dziennej części powiślańskiego apartamentu jest skondensowana, zwarta i ujęta w wyraźne ramy symetrii i porządku. Zabudowa kuchenna jest dyskretnie wydzielona przez wyokrąglone w formie, białe obramowanie przeszklenia, które wizualnie oddziela od siebie części funkcjonalne przestrzeni.

Ciąg wysokiej zabudowy po jednej stronie mieści w sobie sprzęty agd. Po drugiej, za tajemniczymi drzwiami, które po otwarciu chowają się w zabudowie, ukryty jest otwierany dwustronnie kredens,-serce kuchni, w którym mieszczą się liczne podziałki, schowki i szuflady, w których przechowywane są kuchenne sprzęty, kulinarne produkty i wspaniałe przyprawy, pachnące kawy, aromatyczne herbaty, oliwy i zioła słowem to wszystko, co pozwala prozaicznym kuchennym czynnościom nadać urok kreatywnego działania.

Duża, wspaniale skomponowana wyspa, jak kamienny, fantastyczny stół i zaprasza zarówno do wspólnego działania w kuchni, do smakowania potraw jak i towarzyszenia sobie w codziennych rytuałach picia kawy, czy herbaty.

Zestawienie ozdobnej sztukaterii na suficie i naściennych dekoracji gipsowych intrygująco zderza się z nowoczesnością zabudowy i funkcjonalnością sprzętów.

Delikatne i oszczędne elementy dekoracyjne we frontach kuchennych szafek korespondują z delikatnym ornamentem gipsowym dając z jednej strony poczucie historycznej klasyki i nawiązanie do historii starego wnętrza, z drugie, zaś z całą intensywnością zaznaczają jej współczesny charakter.

Świadome i dyskretne wyważenie walorów tego wnętrza stwarza poczucie doskonałej i kompletnej całości, łączącej w doskonały sposób klimat historycznej kamienicy i współczesny, dzisiejszy „look „