ETOS PROJEKTOWANIA w FABRYCE WNĘTRZ

FILOZOFIA

 

Projektowanie towarzyszyło ludziom od początków cywilizacji. Było emanacją ducha i zawsze odnosiło się do kształtowanego przez wieki poczucia proporcji, harmonii i szlachetności. Fabryka Wnętrz mimo, że na rynku wszechobecne są masowe, fabrycznie produkowane, zunifikowane meble, nieustająco projektuje piękne, indywidualne i unikatowe przestrzenie, które pozwalają każdego ranka cieszyć się szlachetną kompozycją, wyrafinowanym kolorem i jednostkowym wykonaniem. Czerpiemy z kanonów piękna chcąc w każdym projekcie zawrzeć elementy klasycznego porządku.

WARTOŚCI

Pracujemy coraz więcej, nasze auta są coraz szybsze, nasze zegarki coraz bardziej się śpieszą. Przyroda dramatycznie ubożeje, a cywilizacja i technologia zabijają nasza indywidualność. Czym jest dzisiaj luksus? To nie olśniewający, ostentacyjny blask i przepych. Dziś luksus to zwyczajne piękno natury, harmonia, autentyzm i czas. Nasze podejście do kreowania wnętrza skupia się na zmysłowej stronie życia i w naturalny sposób odwołuje się do prostoty. Przestrzeń, światło, kolor, faktura, zieleń roślin. Rzeczy zwykłe. Wnętrza jasne, naturalne, indywidualne. Inspirowane przeszłością. Współczesne, świeże, czyste i lekkie w formie wnętrz są odzwierciedleniem naszej osobowości i harmonii ze światem. Otaczanie się pięknem, życie w zgodzie z sobą i brak pośpiechu to luksus dzisiejszych czasów.

PROJEKTOWANIE JAKO LUKSUS

Projektujemy w sposób przemyślany i ergonomiczny cały czas mając na uwadze PIĘKNO. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom oznaczającym maksymalny zakres projektowania uzyskujemy jednolity, nieprzeładowany look, który stwarza znakomite i szlachetne tło dla starannie dobieranych w zależności od własnego gustu, mebli wolnostojących: od antyków, przez meble vintage do ikon światowego designu. Staranne projektowanie szczegółowych rozwiązań związanych z przechowywaniem i funkcjonalnością pozwala uzyskać wiele cennego miejsca, gdzie pomieścimy i schowamy prywatne „rzeczy”. Dając sobie poczucie ładu i dobrej organizacji przestrzeni uzyskamy wolność od nadmiaru, bałaganu, chaosu.

INSPIRACJE

Możemy je czerpać zewsząd. Z kultury i z natury. Z historii sztuki, z obrazów, z albumów, z muzeów, z historii wnętrz i architektury. Z antyku i minionych epok z ich własnymi stylami, ze współczesnych nurtów projektowania. Inspiruje nas model klasycznego piękna i uwspółcześnienie antycznych elementów architektonicznych: rzeźb, pilastrów, kolumn. Piękne ornamentowe szkło, żeliwo, mosiądz, naturalny kamień – wszystko co przewijało się przez setki lat tworzenia wnętrz i budynków, dzisiaj może stać się punktem wyjścia, historycznym śladem za którym będziemy podążać własną, autorską ścieżką. Praca stolarska na najwyższym poziomie, świetne materiały i tradycja historyczna i rzemieślnicza ucieleśnia etos PIĘKNA.

SMAKI ŻYCIA

 

Kreujemy wnętrza, które pobudzają nas do twórczego życia i zmysłowego przeżywania świata. Piękne otoczenie rozwija nasze emocje, ulepsza nas i przywraca ulotne, często zagubione szlachetne pierwiastki naszej duszy. Pozwala nieśpiesznie smakować aromat porannej kawy, podziwiać odbicie słonecznych promieni w krysztale, doświadczać piękna zielonej rośliny. Jest kwintesencją pięknego i cennego czasu naszego życia.

STYL

Od ponad 20 lat tworzymy indywidualne, unikatowe i eleganckie wnętrza o ponadczasowym charakterze. Nasz styl to unowocześniona klasyka, która zawsze pozostaje młoda. Naszą ofertę adresujemy do właścicieli rezydencji, domów i miejskich apartamentów. W oparciu o wieloletnie doświadczenie projektujemy i wykonujemy indywidualne i luksusowe meble kuchenne, biblioteczne oraz zabudowy meblowe w przestrzeni całego domu tworząc spójne, uwspółcześnione, lekkie i oddychające przestrzenie, inspirowane stylem klasycznym i uwzględniające współczesne trendy w światowym projektowaniu. Realizujemy satysfakcjonujące i przytulne wnętrza, w których poczujemy się doskonale.

TOŻSAMOŚĆ

Chcemy żyć w otoczeniu, które pokazuje naszą tożsamość. Świadczy o tym kim jesteśmy i jaka jest nasza historia. Co jest dla nas ważne i piękne. Czy są to nasze wspomnienia z podróży, własne fotografie, cenne książki, pamiątki rodzinne, czy dzieła sztuki. Pragniemy z nimi obcować na co dzień, spoglądając na nie. Piękne i użyteczne wnętrza, pozwolą nam czuć się komfortowo nie tylko z rzeczami, ale i z sobą samym i z najbliższymi. Wnętrza, które uświadomią nam, że jesteśmy kreatorami własnego życia i dyskretnie ujawnią przestrzeń naszego wewnętrznego świata i jego wartości.

SZTUKA WYBORU

 

W projektach używamy naturalnych i autentycznych materiałów takich jak drewno, kamień, mosiądz, które długo zachowują swoją klasę i starzeją się szlachetnie wraz z upływem lat. Umiejętne połączenie materiałów, dobór kolorystyki, zaprojektowanie ciekawych, projektowych rozwiązań, wprowadzenie nowoczesnych elementów typu metalowe wstawki, ryflowania, wyjątkowe uchwyty, zawiasy, zamki oraz innowacji technologicznych owocuje powstaniem współczesnych luksusowych wnętrz, które stanowią chlubę właścicieli.

HISTORIA NATURALNA

 

Używamy jedynie najwyższej klasy materiałów stolarskich, płyty stolarskiej, naturalnych fornirów, często litego drewna. Dla pogłębienia wrażenia autentyczności przy wykończeniu stosujemy najlepsze techniki starego rzemiosła: patynowanie, trawienie, ręczne malowanie powierzchni ze smugą pędzla. Odkrywamy surowe piękno autentycznych materiałów, które starzeją się szlachetnie i z godnością znoszą próbę czasu.

PALETA KOLORÓW

W przypadku farb kryjących stworzyliśmy niezwykłą paletę subtelnych odcieni: zszarzałe barwy bieli, kolory kamieni, pergaminu, alabastru, wiejskiej śmietanki, owocu bawełny, białej czekolady, ostrygi, wapienia, skandynawskiej mgły i wielu innych. Kolory te występują w naturze, a my odwzorowujemy je w autorskiej palecie barw naszej firmy. Wszystkie powierzchnie mogą być wykończone ręcznie z efektem smugi pędzla, która łamie gładkość powierzchni i daje poczucie kontaktu z dawną techniką i ręczną pracą, pozwala obcować z czymś zmysłowym i osobistym.

Naturalne drewno poddajemy różnym procesom, aby osiągnąć autentyczny wygląd starego drewna: rozbielenia, spatynowania, wytrawienia lub olejowania. Dzięki własnym recepturom możemy nadawać meblom unikatowy kolor kamiennej szarości, orzecha, praliny lub trufli. Łączenie ze sobą pięknych odcieni naturalnych kolorów z palety barw oraz wybarwień dla drewna daje nieograniczone możliwości kreowania wyjątkowego klimatu wnętrza w zależności od wizji, którą pragniemy osiągnąć.

KUNSZT RĘCZNEJ PRACY

Każdy projekt zaczynamy od zwykłej, zdrowej deski, pochodzącej z legalnej wycinki, z przeznaczonego do tego obszaru, z zaprzyjaźnionego tartaku. Każda deska jest starannie wybierana, troskliwie niesiona, dokładnie czyszczona, pieczołowicie łączona z drugą, kształtowana do zadanej formy i profilu. Oczywiście pracują maszyny, kierowane pewną ręką doświadczonego mistrza, ale każdy element projektu: każda szafka, drzwiczki, gzyms, szuflady i szufladki powstają, jedna po drugiej według indywidualnego projektu. Proces trwa, wymaga uważności, perfekcyjnych umiejętności, niezwykłej precyzji i czasu.

KREATYWNE PROJEKTOWANIE

Umiejętne połączenie materiałów, kolorystyki mebli, niebanalnych form, wprowadzenie nietypowych, ciekawych projektowo i nowoczesnych elementów uzupełniających (wyokrąglenia w profilach mebli, ryflowania drewna, metalowe i mosiężne wstawki, wyjątkowe uchwyty, zamki, zawiasy) oraz innowacji technologicznych owocuje powstaniem współczesnych luksusowych wnętrz, będących powodem do dumy właściciela. Projektanci podpowiadają w sprawie kolorystyki mebli i powiązanych z nią elementów takich jak materiał na ściany, blaty, podłogi, sugerują wybarwienia drewna i wybór sprzętu agd. Nigdy nie zdarzają się dwie podobne do siebie realizacje. Indywidualizacja jest naszym znakiem rozpoznawczym. Klient wie i czuje, że jego realizacja i przestrzeń wokół niego jest jedyna, unikatowa, indywidualna i zrobiona wyłącznie dla Niego.

STUDIO FABRYKI WNĘTRZ

Nasze flagowe ekspozycje, które prezentują naszą ofertę można zobaczyć w naszym STUDIO. Przedstawiamy w nim kolekcje i różne style, proponujemy zróżnicowane rozwiązania estetyczne, stolarskie, techniczne, funkcjonalne i kolorystyczne. Oprócz ekspozycji dysponujemy albumami ze zdjęciami z naszych realizacji, aby wizualnie móc zaprezentować Państwu nasz dorobek i osiągnięcia. Do dyspozycji mamy duży wybór próbek kolorystycznych i wybarwień drewna, czyli Paletę Kolorów i wybarwień Fabryki Wnętrz, która jest unikatową propozycją dla Klienta. Odnajdzie on w niej kolory wyjątkowe, nietypowe, szlachetne i wytwarzane według wyłącznej receptury Fabryki Wnętrz (złamane biele, off- whity, neutralne szarości). Współpracujemy również z firmami zagranicznymi, które dostarczają nam piękne mosiężne uchwyty, relingi i zawiasy w wielu wyjątkowych wykończeniach. Ich zastosowanie podnosi walor estetyczny wnętrza i jest jak biżuteria dodająca blasku kreacji. Przy filiżance dobrej kawy i w otoczeniu miłych i kompetentnych ludzi można spędzić czas zastanawiając się nad wyborem indywidualnych rozwiązań.

 

 

 

ZAPRASZAMY DO WIZYTY W SALONIE FABRYKI WNĘTRZ